Národní park Everglades 🐊

Everglades – jeden z největších národních parků USA leží na jihu Floridy. Je známý díky mokřadám, volně žijícím aligátorům a všemožné fauně a flóře – asi 30 000 hadů (především Krajta barmská), rysi, vačice, želvy a mnoho mnoho druhů ptáků.

Jak do Everglades?

Můžete si park projet autem (platí se vstupné za osobu, nebo za auto), anebo pokud nemáte k dispozici auto jako my, tak můžete využít místní cestovní agentury, které vás odvezou na místo, zařídí program a odvezou zpět.

Airboats

Hlavní dopravní prostředek po mokřadách.
Airboats jsou vznášedla poháněna vrtulí (ne lodním šroubem) a pohybují se rychlostí až 70 km/hod. Jsou velmi hlučné, doporučujeme si vzít špunty do uší. Někdy je při příchodu na airboat dostanete rovnou. Při projížďce lodí uvidíte spoustu aligátorů i jiných zvířat. Projížďka trvá většinou 30-60 minut.

Safari park

Safari park se nachází asi hodinku jízdy autem z downtown Miami. Nejen, že tam máte možnost se projet na již zmíněné airboat, ale navštívíte také Safari park. Přírodně vybudovaný park, kde se opět pohybují aligátoři a můžete jim být na blízku pár cm.

Dokonce dostanete možnost si za poplatek pochovat malého aligátora. (No jó, všude bussiness..)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s