Chorvatsko 🇭🇷

Tentokrát pro vás máme pár tipů, kam vyrazit v Chorvatsku. Hlavně pak v oblasti Zadaru. Snad vás trošku inspirujeme a přidáte si místa na svůj bucket list. Doporučujeme vzít si sebou cash, v Chorvatsku nejsou platby kartou automatické. Video doporučujeme spustit v HD kvalitě!

Městečko, kde jsme byly ubytované se jmenuje Seline a leží hned u národního parku Paklenica. Jde o menší městečko, kde je pár restaurací, barů a poměrně klídek. Můžete vyrazit i na zříceninu majáku, kde jsou krásné pláže.

Národní park Paklenica se skládá ze dvou kaňonů – Malá a Velká Paklenica. Malá Paklenica je vyschlá, ve Velké Paklenici ještě uvidíte malé potůčky. Otevřeno je celoročně a zaparkovat můžete přímo u vstupu. Pokud půjdete do Malé Paklenice po 13:30, nebudete platit vstupné. Připravte se na kopcovitý a skalnatý terén – určený horolezcům. Výhledy z vrchu jsou fantastické.

Novigrad, městečko s asi 5 000 obyvateli, zříceninou hradu a hezkými plážemi.

Obrovac je také menší městečko, které se nachází v kaňonu řeky Zrmanja, která ústí do Jaderského moře. Navíc můžete jít po stopách Vinnetoua, který se tam natáčel.

Teď pro vás máme trošku vzdálenější místo a tím je národní park Plitvická jezera, viz. náš předchozí článek.

A posledním našim tipem je město Primošten, který leží kousek od Šibeniku. Najdete tam krásné historické městečko, spoustu stánků, barů, restaurací a kostelík.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s