Knihobot 📚

Se stěhováním do Prahy přišlo obrovské dilema. Plné dva pokoje věcí ale jen jedno auto na stěhování – jeden kufr a pár cestovních tašek. Nejhorším rozhodováním pro nás bylo kolik a které knihy si sebou odvezeme a na které už není místo (přeci jen – knihovnu jsme si sebou nenastěhovaly 😜) a budou ležet doma.

No místo nám vyšlo jen na pár našich cestovatelských sběratelských kousků a sérii Harryho Pottera – bez toho prostě ani ránu🖤! Zbytek knih bylo bohužel odsouzených k zapomnění v našich starých pokojích.

Tahle situace nás popostrčila k tomu, abychom popřemýšlely🤔 jak lépe zužitkovat staré, „nepotřebné“, nevyužitelné knihy aby se neválely doma v policích nebo hůř ve sklepě či na půdě. Ročně se prodají v ČR miliony výtisků knih ale kolik jich opravdu čtete a když – tak kolikrát?

Našly jsme vynikající řešení a to firmu Knihobot, která má pobočku v Praze – Holešovicích. Funguje tak, že přinesete knihy na pobočku a oni je za vás prodají a vyplatí vám 60 % výtěžku. Odečítají si 29 Kč za zpracování. Pokud bydlíte mimo Prahu, tak knihy nafotíte a pokud budou v pořádku (bez flíčků, neztrouchnivělé..), tak k vám pošlou pro knihy kurýra. Je třeba mít alespoň deset vhodných knih na prodej. Knihobot mají aktuálně na skladu kolem 45 000 knih ale stíhají je prodávat do cca 3 měsíců, aby tam žádné neležely zbytečně dlouho.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s