Programování 🖥

Tentokrát přicházíme s trošku odlišným článkem. Snad trošku motivačním! Strašně moc zpráv, které celé roky dostáváme se točí okolo toho jaká je naše práce, jakou máme vystudovanou školu a jak moc souvisí naše práce s počítačovými dovednostmi. Spousta lidí si myslí, že když děláme copywriting, stříháme videa apod., tak musíme mít vystudovanou IT školu.

Opak je pravdou. Vystudovaný máme obor úplně mimo mísu a téměř žádné IT znalosti nemáme. Spoustu věcí jsme se naučily „samostudiem“ doma. Začalo to tím, jak fotit zrcadlovkou, létat s dronem, pracovat se stabilizátorem, využívat speciální video efekty, stříhat videa, upravovat fotky, tvořit web. Ve spoustě činností stále pokulháváme a deno denně se vzděláváme dál a dál. Vyvíjet aplikace a hry se ale samostudiem nenaučíme 😀

Proto jsme strašně rády, že jsme se mohly zapojit do trošku osvětové kampaně Logiscool . Jde o agenturu určenou dětem ve věku od 6 let do 18 let, kde se zábavnou formou učí programovat. Někdo může odporovat s tím, že mají děti běhat po venku a hrát fotbal. Jasně, mají ale teď je taková doba, kdy jsou počítačové znalosti včetně programování dost vyžadovány a rozhodně se jim budou do budoucna hodit.

Kurzy jsou rozdělené na pololetí, tak jako školní období a probíhají 1x týdně. Lekce trvá 1,5 hodiny. Pro „nePražáky“ je varianta online kurzu, který trvá 90 minut. Lekce vede lektor, který ho moderuje a studenti vidí jeho obrazovku.

Jak kurz funguje? Každý bez ohledu na věk začne s vizuálním programováním – tvoří hry, animace a projekty. Postupně se úroveň ztěžuje. Později studenti přecházejí na psaný kód (i tak vidí i vizuální příkazy). Až si projdou lekcemi a naučí se programovat tímto způsobem, tak přejdou na jeden z programovacích jazyků – JavaScript, Unity nebo Python.

Určitě doporučujeme uvážit registraci na kurz anebo pro začátek zkusit zkušební hodiny.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s