Mallorca 🌴

Mallorca v říjnu? Vynikající volba! Počasí slunečné – kolem 24 stupňů, teplota vody zhruba 22 stupňů. Letenky za nízké ceny a cíl projet ostrov kolem dokola.

Po přistání na letišti jsme se ihned vydaly směr městečko S’Illot na východním pobřeží. Ubytování jsme si zajistily v obrovském apartmánu s bazénem, přímo u moře.

Jako dopravní prostředek nám sloužily kola , která jsme si půjčily přímo v našem hotelu. Kola jsou na Mallorce velmi rozšířená, stejně jako scootery. Půjčíte je na každém rohu a Mallorca je pokrytá krásnými cyklostezkami, které vedou podél moře. K dispozici jsou i elektrokola, která oceníte skrze obrovské kopce a určitě využijete i košík na batůžky.

Každý den jsme jezdily podél moře a hledaly krásné mořské zálivy s fantastickými výhledy na moře. Přikládáme fotky těch nejhezčích. K některým je přístup jednoduchý, na některé veda dlouhá strmá cesta po kamenech dolů. Za zmínku určitě stojí i Pad d’es Pinar což je cíp poloostrůvku odkud uvidíte na širé moře. Je tam dost silný vítr.

Kromě zálivů nesmíme zapomenout Drach Caves. Nejkrásnější jeskyně, které jsme dosud viděly. Mají necelý 1 km, všude jsou krápníky a dole v jeskyni jsou jedny z největších jeskynních jezer na světě. U jezera se posadíte na lavičku a hudebníci přijedou na loďkách a zahrají koncert vážné hudby. Poté vás provezou po jeskynním jezeře na loďce.

Druhou polovinu času na Mallorce jsme strávily v hlavním městě Palma de Mallorca, kde jsme se pohybovaly na scooterech a cestovaly po západním pobřeží Mallorky. Hlavní město Palma není samo o sobě tak zajímavé, je dost přelidněné, je tam dražší ubytování než na východě. Ubytování je většinou v bytech. Palmy jsou všude kolem, taky manadarinky. Centrem dění je náměstí Placa de Espana a také okolí katedrály. Pokud máte rádi Taco Bell jako my, tak vás potěšíme – najdete ho na hlavním náměstí.

Na západním pobřeží nás nejvíce zaujaly města Soller a Valldemossa. Port de Soller je krásný přístav s loďkami a nádhernými domy kolem dokola. Nechybí restaurace, stánky se suvenýry a také dva majáky. Valldemossa je městečko zapsáno v dědictví UNESCO. Jde o opravdu malé městečko, které v pohodě projdete chůzí za chviličku. Uvidíte hezké zahrady, kostel a výhled na okolní hory.

Na závěr musíme vyzdvihnout zahrady Jardines de Alfabia, které jsou pár km od Solleru. Projití zahrady zabere přibližně hodinku času. Vstupné je 7,5 eur. Video níže si určitě přehrajte v co nejvyšší kvalitě.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s