Americké kempy – část. 2

V předchozím článku jsme s vámi sdílely tip na letní brigádu v dětských kempech v USA. Tento článek bude konkrétnější, budeme se věnovat samotnému vyřizovacímu procesu.

Na začátek se stačí jednoduše zaregistrovat na stránkách Campleaders – můžete využít tento odkaz. Po registraci nastává proces vyplňování. Na profilu se vám zobrazí jednotlivé sekce. Popíšeme ty hlavní.

Basic information – jméno, příjmení, datum narození..
Availability – vaše časové možnosti, kdy můžete v USA pracovat. Je potřeba odlétat mezi 1.5. – 20.6. a na pozici Camp counselor musíte pracovat min. 9 týdnů, na pozici Support staff 10 týdnů.
Backround
Medical History
Skills – nejdůležitější část – jaké aktivity chcete vést, proč se na ně hodíte nejlépe právě vy? Je nutné se pořádně rozepsat a zaměstnavatele zaujmout. Výběr dovedností je skoro nekonečný od baseballu, basketballu, přes keramiku, yogu až po plavání, paddleboarding.. Můžete si vybrat přesně to, co vás baví a v čem vynikáte.
Personal details – týká se alkoholu, kouření, drog, tetování, diet apod.
Education & Occupation
Work Experience – vaše dosavadní pracovní zkušenosti
Preferences
Camp Questionnaire
All about you – proč se na pozici hodíte nejlépe, vaše zkušenosti s dětmi..
Showcase – můžete přidat linky na své účty a představit se (Instagram, Youtube..)

Přikládáme menší náhledy sekcí. Někdy máte zvolit z nabídnutého výběru, někdy naopak dostanete prostor pro vaše rozepsání.

Po vyplnění profilu je nutné zažádat o tzv. „References„. Je nutné získat celkem 3 reference – ať už od vašeho zaměstnavatele, učitele, kněze nebo kouče. Stačí vyplnit e-mail dané osoby a přijde jim dotazník, který je nutno vyplnit. Dotazy směřují na vaše zkušenosti s prací s dětmi, jak se dokážete vypořádat se stresem apod. Odpovídá se v anglickém jazyce. Agentura může reference ověřovat telefonicky. Po schválení referencí se vám na profilu zobrazí zelené fajfky ✅ viz. obrázek níže.

Další kroky, které vás čekají se týkají dokládání dokumentů. Na profil je třeba nahrát svůj cestovní pas, výpis z rejstříku trestů, certifikáty z absolvovaných kurzů a medical release. My například přiložily certifikát TESOL.

Během celého tohoto procesu vypracování profilu je nutné absolvovat tzv. interview v anglickém jazyce. My ho absolvovaly online přes Zoom s pracovníkem Campleaders. Interview trvalo asi 15 minut s každou z nás a na závěr jsme se mohly doptat na cokoliv co nás zajímalo. Přiložíme vám pár otázek, které nám byly položeny, ať máte představu. V podstatě šlo o shrnutí toho nejdůležitějšího co jste již psali ve svém profilu.

How much time do you spend with your family? How is your relationship with them?
How do you deal with stressful situations and rush?
Why do you think you would be a great choice? Why should a director hire you?

Aktuálně máme tohle vše za sebou, před pár dny nám přišla nabídka jednotlivých US kempů s velmi podrobnými informacemi a zítra si budeme bookovat interview přímo s americkými zaměstnavateli. Interview budou probíhat příští týden 2. – 4. března. Ale o tom zase v příštím článku.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s