Jedlé nádobí

Taky vás štvou jednorázové kelímky na pití, lžíce, plastové talířky? Čtete dál 👇🏻

Pravidelně nás na festivalech a velkých akcích vytáčí situace, kdy si přineseme vlastní láhev na vodu/talířek/příbor a obsluha ve stánku nám odmítne pití do nádoby natočit (ba dokonce do jejich vlastního kelímku natočit dvakrát) a raději nám vecpe jejich plastové kelímky. Na takových akcích se nám pravidelně naskýtá pohled na doslova hromady plastových/papírových kelímků, talířků, brček na jedno použití.

Chcete si dát na pouti langoš, dostanete ho na papírovém talířku, chcete si dát dílek pizzy take away a dostanete ji na papírovém talířku. Objednáte si jídlo v obrovských shopping centrech a dostanete plastový příbor. Jdete s přáteli grilovat a co se přinese? Plastové kelímky na pivo a pití, plastové či papírové talířky. Stejně tak narozeninové oslavy a další sešlosti, kde se pohybuje větší počet lidí. Protože ono přeci umývat to nádobí, to je děs, raději ho vždy koupíme a vyhodíme.

Nás už přestalo bavit sledovat takové plýtvání, vznikání odpadů a snažily jsme se přijít na to, jak co nejvíce šetřit životní prostředí. Na konec jsme narazily na firmu Jedlé nádobí, kde seženete kelímky, brčka, talíře, nebo třeba hůlky na sushi. Všechny produkty jsou vhodné i pro vegetariány a vegany. Funguje to úplně jednoduše, polévku si naservírujete do talíře a poté sníte i talířek (z pšeničných otrub), nebo si uvaříte kávu do jedlého hrnku a přidáte jedlou lžíci. Nádobí neovlivňuje chuť jídla a vše je 100 % přírodní. Mimochodem, je to takové 2v1, máte kávu a k tomu zákusek formou kakaové lžíce.

My zatím otestovaly kakaové lžíce ze kterých cítíme chuť hodně podobnou perníku, či Bebe sušenkám. Ani po 30 minutách se nám úplně nerozmočily. Dále jsme snědly pár otrubových talířků spolu s šopským salátem (talířky zasytily dvojnásobně více), kelímky s kávou a naposledy jsme zkoušely brčka.

Pokud vám také leze krkem vidět jednorázové nádobí, vyměňte ho za nádobí jedlé. Minimálně ho můžete určitě využít na rodinných a přátelských sešlostech, či třeba na cestách. Na víkendovou cestu si sebou vezmete 2 jedlé talíře, v průběhu víkendu je sníte a zpět máte místo třeba na suvenýry, anebo pojedete lehčí 😅

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s