Snuggs

Možná si teď někteří z vás říkají „a co to je to Snuggs?“. V takovém případě bychom vás rády seznámily s českou značkou menstruačních kalhotek. Po spoustě dotazů, které nám ohledně Snuggs posíláte jsme se rozhodly vše kompletně sepsat do tohoto článku.

My jsme zaregistrovaly existenci Snuggs již začátkem roku 2020, ale tehdy jsme byly k tomuto nápadu ještě částečně skeptické a neustále jsme přemýšlely nad stejnými věcmi na jaké se nás ptáte nyní vy.

Začátkem roku 2021 jsme se konečně odhodlaly pořídit si první kusy. Obě jsme si vybraly klasický střih a byly jsme nesmírně překvapené jak jsou kalhotky teňoučké! Vybraly jsme dobře a tak jsme si další měsíc pořídily nové kusy, tentokrát klasický střih – organická bavlna. Tenhle model je naprosto odlišný, kalhotky jsou velmi pevné. S organickou bavlnou jsme natolik spokojené, že jsme se rozhodly pro pořízení ještě třetích kusů. Aktuálně používáme pouze Snuggs, tampony a vložky jsme si už rok nekoupily.

Jaké jsou výhody Snuggs?

Dlouhá životnost
Nezatěžují planetu – žádné plasty..
Velký výběr – velikosti, střihy, barvy, savost
Ideální na cestování díky jejich velikosti a váze
Pohodlí oproti ostatním menstruačním produktům
Žádná bělidla, chemické látky apod. – do těla nic nevstřebáváte

Jak se kalhotky perou?

Stačí je opláchnout ve studené vodě a následně vyprat až na 40° (bez aviváže). Pokud vám vadí kalhotky oplachovat v ruce, tak si je třeba můžete nechat na sobě ve sprše a umýt je rovnou na sobě. My během cestování pereme v rukách a na konci cyklu pak pořádně v pračce. Od toho se také odvíjí potřebný počet kusů ⬇

Jak dlouho kalhotky vydrží?

Uvádí se, že vydrží 8 – 12 hodin. Z vlastní zkušenosti potvrzujeme 10 – 12 hodin v pohodě. Tzn. že vystačíte na 1 den se dvěma kusy kalhotek. Každopádně upozorňujeme, že kalhotky přeci jen někdy neschnou tak rychle. V létě je to fajn, ale v zimě nechcete stresovat, zda budou kalhotky do rána suché. Z tohoto důvodu doporučujeme kusy 3 – pro větší komfort. Sušička se NEDOPORUČUJE.

Fakt to funguje?

Nejčastější dotaz a upřímně – my také váhaly. Každopádně jsme nadšené, protože ano FUNGUJÍ. Savost je vynikající, je tam více absorbčních vrstev. Také obsahují antibakteriální úpravu proti zápachu. Při výběru si fakt dobře přeměřte míry! Kalhotky vám musí dobře sedět, neodstávat. Pokud vyberete správnou velikost, tak je účinek jasný. Jediné co nás trošku překvapilo je chladivý pocit při nošení kalhotek v zimě, ale není to nic hrozného.

Jsou kalhotky drahé?

No, když si přepočítáte kolik vás za jeden menstruační cyklus stojí vložky, tampony, tak určitě nejsou. Jejich životnost je cca 50 pracích cyklů = 1,5 až 2 roky, ale mohou vydržet i déle.

Co se odpadu týče, tak uvádíme přirovnání – průměrná žena za rok spotřebuje 240 – 300 kusů tamponů/vložek = 2,4 kg odpadu. Za rok tampony/vložky stojí minimálně stejnou částku co Snuggs, tak si můžete pořídit dvoje, které jsou dostatečné. Dva roky nemusíte koupit jiné produkty a výrazně odlehčíte planetě.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s