Boty 👟

Lodičky u nás nenajdete. Ty na cestách příliš nezužitkujeme. V této době těžko najdete levné boty, které vám vydrží déle než rok a přežijí vaše cestování. Za poslední tři roky našeho cestování jsme každá zdevastovala asi 8 párů bot. Některé skončily děravé ze všech stran, jiné nám zmokly natolik, že nedržely tvar. Jedny se nám zmenšily (jako fakt!) poté co jsme je sušily na Havaji. Boty se staly položkou číslo jedna na našich nákupních seznamech.

Vlastně jsme na každý delší trip kupovaly nové boty, což bylo docela k breku. Nevěděly jsme, zda je lepší kupovat levné boty s tím, že vydrží pár měsíců a pak je s klidem vyhodíme, protože nestály moc, nebo je výhodnější koupit dražší boty, doufat, že budou v pořádku a když ne, tak se pak proklínat.

Aktuálně máme tyto dvoje boty, oboje jsou od značky Salomon, která je za nás naprostou topovkou co se týče sportovního vybavení. Musíme zdůraznit, že boty drží perfektně! Mají Gore-Tex membránu, která vás udrží v suchu i při průchodu potokem. Jsou přilnavé na kluzkém povrchu a mají dobré odvětrávání.