Oblečení, boty 👚

První tři roky našeho cestování jsme totálně prošlapaly kolem 8 bot, proto jsme se rozhodly zvolit kvalitnější (a samozřejmě i dražší) boty od značky Salomon, která je za nás naprostou topovkou co se týče sportovního vybavení. Musíme zdůraznit, že boty drží perfektně! Mají Gore-Tex membránu, která vás udrží v suchu i při průchodu potokem. Jsou přilnavé na kluzkém povrchu a mají dobré odvětrávání.

Od roku 2021 jsme se naplno zžily s chůzí naboso a barefoot botami. Máme boty od výrobce Aylla barefoot, jsou pohodlné a flexibilní, jejich tvarovaná špička respektuje přirozený tvar chodidla, nemají podporu klenby ani zvýšenou patu. Podrážky jsou tenké, takže dokonale cítíte povrch po kterém se pohybujete. A naším posledním a dlouho očekávaným přírůstkem jsou Skinners. Jde o minimalistické ponožkoboty, které jsou určené pro chůzi, turistiku, běhání, cvičení, ale i do vody. Dají se srolovat a kamkoliv uložit, na cesty ideál.

Většinu oblečení na cesty máme z Lidlu, kde je oblečení kvalitní (jasně, není to na expedici na Anatarktidu😂) a za velmi příznivé ceny👍🏻. Vybíráme oblečení z Merino vlny, která reguluje teplotu a vlhkost a je velmi prodyšná. Taky je super, když je oblečení rychleschnoucí. Pokud máte na tripu jen jednu mikinu jako my, tak to rozhodně oceníte!

Rychleschnoucí funkční kalhoty
Trekingová bunda
Funkční triko Merino
Mikina z bio bavlny
Mikina
Mikina